parallax background

Bezpečnostní třída S1

Pro krátké zbraně je na trhu velký výběr sejfů, které mohou být používány i jako kombinované, což znamená, že sem lze ukládat i šperky, cennosti, doklady či peníze.

Patří sem malé bezpečnostní schránky, certifikované v bezpečnostní třídě S1. Skříňky bývají vyrobeny z kvalitního plechu, a bývají vybaveny cylindrickým zámkem. I tyto malé trezory mívají separátní uzamykatelnou schránku pro střelivo. I pro krátké zbraně však mohou být použity kvalitnější dvouplášťové sejfy s ohnivzdornou konstrukcí.

Trezorové skříně

Stejně tak, jako u trezorů pro dlouhé zbraně, i tyto schránky obsahují kotevní otvory, vhodné pro upevnění na zeď nebo na podlahu.

[adinserter block="1"]

Samostatnou kapitolou jsou pak trezorové skříně, vhodné pro uložení více kusů jak dlouhých, tak i krátkých zbraní současně. Ty musí splňovat přísnější podmínky, které platí běžně pro trezory, určené pro dlouhé zbraně. Mohou být jednoplášťové konstrukce, ovšem mívají víceplášťové dveře. Obvykle je jejích součástí i vnitřní uzamykatelná schránka a výškově nastavitelné police a držáky hlavní. I trezory na malé zbraně obsahuji otvory pro kotvení do stěny i do podlahy.